[ TKN - Zaproszenia ]Zakopiańskie Centrum Edukacji zaprasza
Dzisiaj, 12 lutego 2010r.
o godzinie 18.00 w Zakopiańskim Centrum Edukacji im. H. Modrzejewskiej, ul.Kasprusie 35a wystąpią dudziarze z różnych regionów Polski.Jest to kolejna edycja muzycznego spotkania pod Tatrami zatytuowana "Dudaskie ostatki". Duchowym patronem wieczoru jest Stanisław Mróz,dudziarz z Poronina, który żył na przeł. XIX i XX wieku.
Jest jednym z najbardziej znanych muzykantów w historii muzyki góralskiej. Grywał w Polsce i świecie m. in. z Bartusiem Obrochtą.
W Zakopiańskim Centrum Edukacji wystąpią wirtuozi tego instrumentu z Podhala , a także innych stron Polski. Jedną z ciekawostek będzie występ "dudziarek"( żeńska odmiana słowa dudziarz). Wieczór poprowadzi Jan Karpiel- Bułecka( znany skrzypek,dudziarz i architekt zakopiański).Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
Zobacz również w tym dziale: WERNISAŻ WYSTAWY STAREJ FOTOGRAFII „DWAJ BARDZO ZNANI GÓRALE Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży w Zakopanem. Koncert Bożonarodzeniowy 2011 Niepowtarzalny zespół z Ułan Ude w Rosji. Bartuś Obrochta i Jan Krzeptowski Sabała... Oakham School Choir & Orchestra z Anglii Letnie Koncerty w Zakopanem w 70. rocznicę śmierci Ignacego Jana Paderewskiego Podhalańskie i spiskie drogi do Niepodległości IV WIELKI TURNIEJ MAŁYCH PIŁKARZY – JUŻ 8 RAZ !!! „KATYŃ IN MEMORIAM”. Spotkanie z Rodziną Obrochtów Wernisaż Tatrzański Festiwal Biegów Narciarskich Charytatywny koncert Zaproszenie na zabawę Mikołajową 23 października (piątek)2009r. o godzinie 18.00 Szeptany koncert - Zaproszenie Z mikołajem na lodzie Na prezentację multimedialna w ZCE Zapraszamy na Halę Gąsienicową
|